Powrót

Arduino, Programowanie

Platforma Arduino zdobyła nieprawdopodobną popularność wśród elektroników hobbystów. Rozpoczęcie przygody z Arduino jest zaskakująco łatwe, co pokazuje nowy artykuł wstępny  oraz obszerny wcześniejszy cykl składający się z ponad 20 artykułów, zaczynający się od wprowadzenia.

Możliwości Arduino są ogromne, czego dowodem są tysiące interesujących projektów opisanych w Internecie. Niestety, wykorzystanie Arduino wiąże się z szeregiem poważnych pułapek, które powodują, że większość proponowanych realizacji wyglądających na bardzo interesujące, zawiera rozmaite błędy i tak naprawdę nie nadaje się praktycznego wykorzystania. Aby uniknąć pułapek, trzeba je poznać. Trzeba też dobrze rozumieć, jakie są zalety, wady i ograniczenia poszczególnych składników wykorzystywanych w Arduino.

Dlatego warto też bliżej poznać budowę płytek Arduino oraz pracujących tam mikroprocesorów, a ściślej mikrokontrolerów jednoukładowych. Cenny uzupełnieniem informacji o sprzętowej stronie Arduino, są też artykuły z serii „Wokół Arduino”, dotyczące programowania. Są one dostępne w oddzielnej kategorii Programowanie.

A poniżej artykuły z kategorii Mikroprocesory, albo wprost, albo pośrednio związane z Arduino: