Powrót

Zostań moim Patronem lub Mecenasem

Mecenat to opieka osób wpływowych i bogatych nad twórcami − wiąże się z finansowym wspieraniem twórców i ich poczynań. Od kilku lat podobnego znaczenia nabrało także słowo Patronat. W sumie chodzi o społecznościowe, dobrowolne finansowanie Autorów przez ich odbiorców – Patronów.

Do tej pory moim źródłem utrzymania było tworzenie Elektroniki dla Wszystkich w ramach Korporacji AVT. Teraz interakcję z Czytelnikami będę realizował na nowej stronie internetowej piotr-gorecki.pl oraz w nowym internetowym czasopiśmie Zrozumieć Elektronikę. Są one finansowane przez społeczność Czytelników za pośrednictwem nabierającej coraz większej popularności krajowej platformy – portalu Patronite.pl.

Oto link do mojego konta Patronite.

Przyszłość zależy od tego, na ile Czytelnicy, w tym także i Ty, zapewnią mi środki nie tylko na utrzymanie rodziny, ale też na rozwój czasopisma i strony internetowej, w tym na zakup sprzętu i opłacenie usług zewnętrznych. Dlatego będę bardzo wdzięczny, jeżeli zostaniesz moim stałym Patronem.

Patron to użytkownik portalu, który chce wesprzeć finansowo wybraną inicjatywę, w łatwy sposób wpłacając co miesiąc niewielką kwotę pieniędzy. Kwotę tę Patron ustala według swego uznania stosownie do progów wyznaczonych przez Autora. Zależnie od wysokości wsparcia, Patron otrzymuje większe lub mniejsze nagrody. Jeżeli wpłacana co miesiąc kwota jest wysoka, darczyńca nie jest nazywany Patronem, tylko Mecenasem. Mecenasami mogą być osoby prywatne oraz firmy i instytucje (Mecenat instytucjonalny).

Patronite.pl to działający od roku 2015 internetowy portal crowdfundingu subskrypcyjnego, pośredniczący i ułatwiający regularne, comiesięczne abonamentowe wspieranie przez ofiarodawców wielu rozmaitych inicjatyw (z których najsłynniejsze to Radio Nowy Świat oraz Radio 357).

Za pośrednictwem portalu Patronite.pl możesz w wygodny sposób wybrać próg – kwotę comiesięcznego wsparcia dla mnie (5, 10, 20, 50, 100 zł) oraz zlecić najwygodniejszy dla Ciebie sposób finansowania.
Nawet gdy masz konto w innym banku, zdecydowanie najbardziej wygodne jest skorzystanie z pośrednictwa ING Bank Śląski i ich wygodnych płatności Imoje, co pozwala zlecić regularne (do odwołania) obciążenie niewielką kwotą Twojej karty płatniczej – karty z dowolnego banku, prowadzonej w dowolnej walucie w dowolnym kraju.
Drugą opcją jest wykorzystanie Tpay i przedpłata z góry na okres 3…12 miesięcy (z możliwością przedłużania), z wykorzystaniem BLIK, tradycyjnego przelewu internetowego, albo druczka pocztowego.
Trzecią możliwością jest obciążenie konta PayPal (o ile takowe posiadasz).

Rejestrując się w portalu Patronite, a potem logując się do swojego konta, właśnie tam pobierzesz czasopismo Zrozumieć Elektronikę w postaci pliku PDF (dotyczy osób z progu co najmniej 10-złotowego). Oto link do mojego konta Patronite.pl., gdzie możesz się zarejestrować i dokonać płatności, a wcześniej zapoznać się z zawartością pierwszego, dostępnego dla wszystkich numeru czasopisma (w zakładce Posty).

Uwaga! Ideą platformy Patronite  jest regularne, comiesięczne wsparcie Twórców. Nie jest możliwa wpłata pojedyncza, na jeden miesiąc, tylko co najmniej na trzy.

Możliwe jest też bezinteresowne „postawienie mi kawy” – jednorazowe wsparcie mnie drobną kwotą 5, 10, 15 zł lub większą,  za pośrednictwem innej krajowej internetowej platformy płatniczej buycoffe.to
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Lubię dobrą kawę (z mlekiem, bez cukru), bardzo dziękuję za takie wsparcie, jednak tylko rejestracja na Patronite.pl z progiem minimum 10zł daje dostęp do numerów czasopisma Zrozumieć Elektronikę.

Z góry dziękuję za wsparcie finansowe wszystkim Mecenasom i Patronom; mam nadzieję, że także i Tobie!

Osoby, które jeszcze nie słyszały o Patronite.pl, mogą znaleźć dalsze informacje w artykule Jedna kawa miesięcznie – czyli jak zostać Patronem?. Wszystkie wątpliwości co do Patronite są wyjaśnione w licznych artykułach, których wyszukanie warto zacząć od strony FAQ.

A jeżeli miałbyś wątpliwości, obawy czy kłopot z rejestracją w portalu Patronite i z realizacją płatności – poproś o pomoc kogoś młodszego, bardziej zorientowanego. Wpłat można dokonać nawet za pomocą druczka na poczcie.

Jeżeli jednak z jakichś ważnych powodów nie chcesz korzystać z Patronite.pl, to napisz do mnie: kontakt@piotr-gorecki.pl.