Mikroprocesorowa ośla łączka, część 10
Aby sprawnie posługiwać się mikrokontrolerami (wraz z odpowiednim oprogramowaniem narzędziowym) niezbędne jest rozumienie roli i możliwości poszczególnych składników. Wraz z upływem czasu i liczbą zbudowanych konstrukcji to przyjdzie samo. Innym wariantem jest zapytać...
Projektujemy mały liniowy zasilacz warsztatowy
To jest pierwszy artykuł z serii pokazującej przykłady, jak elektronik dla swej ogromnej satysfakcji może zaprojektować i zrealizować niewielki zasilacz liniowy do swojej pracowni. Podkreślam: liniowy, czyli nie wytwarzający zakłóceń, które są zmorą dominujących dziś na rynku zasilaczy impulsowych.
Stabilizator napięcia LM2575 w praktyce amatorskiej
W artykule przypomniane są podstawowe informacje na temat zasilaczy i stabilizatorów, w tym zalety i wady. Omówiona jest budowa i zasada działania obniżających impulsowych stabilizatorów napięcia LM2575. Podane są przykłady praktycznego wykorzystania tych niemłodych, ale nadal popularnych kostek.
Elektroenergetyka – wprowadzenie
Dzisiejszym artykułem rozpoczynamy nowy cykl artykułów o elektroenergetyce. W pierwszym z nich omówimy podstawy systemu elektroenergetycznego. Jak funkcjonuje polski system? Z czego się składa? Kto steruje tym systemem?