Powrót

Test testera impulsowego i ogniw 18650

Po wykonaniu testera impulsowego postanowiłem samodzielnie przeprowadzić pierwsze próby aby sprawdzić jego przydatność. Najprościej było to zrobić testując ogniwa 18650. Materiał ten jest jednocześnie opisem próby testera i testem ogniw 18650.

Pierwszy test jaki postanowiłem przeprowadzić z wykorzystaniem testera impulsowego to pomiar rezystancji akumulatorów 18650 pokazany na fotografii tytułowej. Są to akumulatory, na których podano pojemność 9800 mAh, przedstawione na fotografii 1. Kupiłem je z całą świadomością, że podanej pojemności na pewno nie mają. Były zbyt tanie, a oprócz tego znałem wcześniejsze opisy podobnych zarówno w EdW i w ZE. Ale byłem ciekawy jaką faktyczną pojemność posiadają. O tym w dalszej części opisu.

Fotografia 1

(…)

——– ciach! ——–

To jest tylko fragment artykułu, którego pełna wersja ukazała się w numerze grudniowym czasopisma Zrozumieć Elektronikę (ZE 12/2023). Pełna wersja czasopisma umieszczona jest pod tym linkiem. Natomiast niepełna, okrojona wersja, pozwalająca zapoznać się z zawartością numeru ZE 12/2023 znajduje się tutaj.

 

Tadeusz Susfał
tseleze@gmail.com

 

Uwaga! Osoby, które nie są (jeszcze) stałymi Patronami ZE, mogą nabyć PDF-y z pełną wersję tego numeru oraz wszystkich innych numerów czasopisma wydanych od stycznia 2023, „stawiając kawę” (Cappuccino = 10 złotych za jeden numer czasopisma w postaci pliku PDF).
W tym celu należy kliknąć link (https://buycoffee.to/piotr-gorecki), lub poniższy obrazek
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Następnie wybrać:
– jeśli jeden numer ZE – CAPPUCINO (10 zł),
– jeśli kilka numerów ZE – WSPIERAM ZA. I tu wpisać kwotę zależną od liczby zamawianych numerów – wydań (N x 10zł),
Wpisać imię nazwisko.
Podać adres e-mail.
Koniecznie zaznaczyć: „Chcę dołączyć wiadomość dla Twórcy” i tu wpisać, który numer lub numery mamy wysłać na podany adres e-mailowy.