„Warsztatowe” zakupy w Chinach
To jest drugi artykuł z bardzo interesującymi, ale kontrowersyjnymi opiniami, jak pracownię elektronika można wyposażyć bardzo niskim kosztem. Kontrowersje mogą też wzbudzić przedstawione poniżej własne wnioski i doświadczenia Autora, dotyczące jego zakupów w sklepach platformy Aliexpress.
Przypomnę, że nazywam się Jacek Widera i w poprzednim artykule przedstawiłem wyposażenie mojego małego domowego warsztatu elektronicznego z podziałem na sprzęt niezbędny i sprzęt pożądany, który nie jest bezwzględnie konieczny. Poniżej dalsze szczegóły, moim zdaniem przydatne dla wielu elektroników, którzy nie mają doświadczenia co do zakupów bezpośrednio w chińskich sklepach. Ja 95% wcześniej opisanych zakupów dokonałem na platformie Aliexpress i jestem megazadowolony ze współpracy z tą platformą. Natomiast widziałem w sieci dużo narzekań, że a to nie przyznali zwrotu, a to coś tam, coś tam… Postanowiłem więc przy okazji podzielić się także skromnym poradnikiem, jak bez stresu i tanio kupować na Aliexpress. Twoje doświadczenia mogą być inne. Przedstawione dalej porady opisuję na podstawie moich własnych doświadczeń. Oto one.
Zakupy na Aliexpress
1. Użyj mózgu, czytaj że zrozumieniem, znaj swoje prawa, ale i obowiązki.
2. Kupuj tylko produkty oznaczone znaczkiem „Choice”. Przykład na rysunku 1. Choice to coś jak znak jakości Aliexpress, który otrzymują tylko najlepsi sprzedawcy, spełniający pewne standardy, a oferty spod tego symbolu rządzą się innymi prawami (darmowe zwroty, przeważnie masz 90 dni od daty zakupu na otworzenie sporu, gdzie bez znaczka „choice” masz na to tylko 15 dni od dnia odebrania towaru. Choice to także darmowe zwroty i deklaracja wysyłki w 3, 8, 10 lub 12 dni)
(…)
——– ciach! ——–
To jest tylko fragment artykułu, którego pełna wersja ukazała się w numerze listopadowym czasopisma Zrozumieć Elektronikę (ZE 11/2024). Pełną wersję czasopisma znajdziesz pod tym linkiem. Natomiast niepełna, okrojona wersja, pozwalająca zapoznać się z zawartością numeru ZE 11/2024 znajduje się tutaj.
Jacek Widera
radiowiadrogra
radiowiadrowro@gmail.com
Uwaga! Osoby, które nie są (jeszcze) stałymi Patronami ZE, mogą nabyć PDF-y z pełną wersję tego numeru oraz wszystkich innych numerów czasopisma wydanych od stycznia 2023, „stawiając kawę” (10 złotych za jeden numer czasopisma w postaci pliku PDF).
W tym celu należy kliknąć link (https://buycoffee.to/piotr-gorecki), lub poniższy obrazek
Następnie wybrać:
– jeśli jeden numer ZE – 10 zł,
– jeśli kilka numerów ZE – WSPIERAM ZA. I tu wpisać kwotę zależną od liczby zamawianych numerów – wydań (N x 10 zł),
Wpisać imię nazwisko.
Podać adres e-mail.
Koniecznie zaznaczyć: „Chcę dołączyć wiadomość dla Twórcy” i tu wpisać, który numer lub numery mamy wysłać na podany adres e-mailowy. Jeśli ma to być numer z tym artykułem trzeba zaznaczyć, że chodzi o ZE 11/2024.
UWAGA!!! E-mail z linkiem do materiałów (weTransfer) wysyłamy zazwyczaj w ciągu 24 godzin. Czasem zdarza się jednak, że trafia do spamu. Jeśli więc nie pojawi się w ciągu 48 godzin prosimy sprawdzić w folderze spam, a ewentualny problem zgłosić na adres: kontakt@piotr-gorecki.pl.